1. 3. 2015

NEK 2015

nek-2015-logo.jpg

„Eucharistie – smlouva nová a věčná“

Národní eucharistický kongres (NEK 2015) probíhá ve všech farnostech českých a moravských diecézí podle šesti základních témat od ledna do června 2015. Témata: EUCHARISTIE a jednota, společenství, solidarita, evangelizace, Maria a obnova slavení. Hlavním dnem NEK ve farnostech je slavnost Těla a Krve Páně. V neděli 7. 6. 2015 se při bohoslužbách uskuteční národní sbírka.

Ve dnech 15. – 17. 10. 2015 se uskuteční národní konference NEK v Brně. V sobotu 17. 10. 2015 v 10.30 hod. se bude konat hlavní národní bohoslužba v Brně a eucharistické procesí.

Pastorační podněty ve farnosti pro NEK 2015

Modlitba za NEK 2015

Bože, náš nebeský Otče, děkujeme Ti, že s námi uzavíráš z lásky smlouvu novou, věčnou, nejsvětější, když nám Kristus na oltáři dává Svoje Tělo a Krev. Uč nás tuto smlouvu slavit, milovat a zachovávat. Požehnej, ať náš Národní eucharistický kongres obnoví v nás ctnosti víry, lásky, naděje a sílu k jednotě a vzájemnosti, aby společenství Církve neslo světu radostnou zvěst. Na přímluvu Matky Boží ať s novou a hlubší úctou přijímáme Tělo a Krev Tvého jediného Syna, který s Tebou v Duchu Svatém věčně žije a kraluje. Amen.

Otče náš.

Zdrávas Maria.